Yurtiçi İşlemler

Kent Finans Faktoring olarak alacaklarınız için ihtiyaçlarınızı belirleyip size finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerini sunmaktayız.

  • Düzenli nakit akışı
  • Vadesi gelmeyen alacakların erken tahsilatı
  • Güncel alıcı istihbaratı
  • Tahsilat operasyonu ve raporlaması
gibi hizmetlerimizle işinizi kolaylaştırmakta ve rekabet gücünüzü arttırmaktayız. Uygun faiz oranları ve uzman ekibimizle size destek vermekteyiz. Hızlı çözümler ve kaliteli hizmet anlayışı ile taleplerinizi karşılayıp pazar payınızın artmasını sağlamaktayız. Güncel alıcı istihbaratı ile sizi mevcut risklerden korumaktayız.

İşleyiş :

Faktoring hizmetinden faydalanmak istediğiniz takdirde ; mal veya hizmet satışından doğmuş/doğacak alacaklarınızı şirketimize ilettiğiniz gerekli bilgi ve belgelerinize istinaden ekibimiz gerekli incelemeleri yapıp size bir teklif vermektedir. Sonrasında Kent Finans Faktoring ile şirketiniz arasında bir Faktoring Sözleşmesi imzalanmakta ve hizmetimizden yararlanabilmektesiniz.

Yurtdışı İşlemler

İHRACAT FAKTORİNGİ

Vadeli ve açık hesap (mal mukabili) alacaklarınız %100 garanti altına alınır. FCI üyesi olan Kent Finans Faktoring A.Ş. yaygın muhabir ağı ile, yurtdışındaki borçlularınız için garanti limiti tahsis eder ve bu çerçevede yaptığınız satışlara dair faturanızı temlik alarak borçlunuzun kredi riskini gayrıkabilirücu üstlenmiş olur. Siz de bu hizmet sayesinde ihracat hacminizi güvenle büyütebilirsiniz.

Kent Finans Faktoring,  uzman muhabirlik ağı sayesinde hızlı ve etkin tahsilat hizmeti sunmaktadır. Müşterilerinizin bulunduğu ülkelerin mevzuatına hakim muhabirler tarafından hukuk ve dil desteği ile sizin adınıza takip ve tahsilat hizmeti yürütülmektedir.

Alacak tutarınız belli bir oranda vadesinden önce tarafınıza ödenerek esnek finansman olanağı sunulmaktadır. Vadeli alacakların hemen nakde çevrilmesi hammadde alımlarında kolaylık sağlarken, işletme kârının artmasına olanak verir.

İHRACAT FAKTORİNGİ YAPILAN ÜLKELER

Almanya

Amerika Birleşik Devletleri

Arjantin

Avustralya

Avusturya

Azerbaycan

BAE

Bahreyn

Bangladeş

Belçika

Beyaz Rusya

Bolivya

Bosna Hersek

Botswana

Brezilya

Bulgaristan

Çekya

Çin

Danimarka

Ermenistan

Fas

Fildişi Sahilleri

Filipinler

Finlandiya

Fransa

Guatemala

Güney Africa

Gürcistan

Hırvatistan

Hindistan

Hollanda

Hong Kong

İngiltere

İspanya

İsrail

İsveç

İtalya

Japonya

Kamboçya

Kamerun

Kanada

Katar

Kıbrıs

Kolombiya

Kongo

Kore

Kosta Rika

Kurasao

Litvanya

Lübnan

Macaristan

Malezya

Malta

Mauritus

Meksika

Mısır

Moğolistan

Nijerya

Nikaragua

Norveç

Panama

Peru

Polonya

Portekiz

Romanya

Rusya

Senegal

Sırbistan

Singapur

Slovakya

Slovenya

Şili

Tayland

Tavyan

Tunus

Ukrayna

Umman

Uruguay

Vietnam

Yeni Zelanda

Yunanistan

Zambia

Zimbabwe